Můj Lov

Můj Lov
 
Můj lov
30 zápisků z rybaření
 
02.07.2019 08:07, od: Rapala72, revír: OHŘE 11
Časně ráno jsem vyrazil na dravce. Volba lehčí a středně lehká přívlač. Začátek byl nejistý ale po asi 45 minutách první Okoun cca. 22cm a potom další a další asi 7 kousků krasavci vysocí a urostlí banditi pruhovaní... jednoho z nich jsem si nechal měl 29cm a říkal jsem si že ještě nějaký pruhovaný bandita přijde? Mezi tím jsem přišel o 3 nástrahy a už jsem si říkal ukončím rybačku a pomažu domů... Okouna 29cm jsem vrátil vodě. Ale řekl jsem si že ještě není tak pozdě a že si dám tu práci a vyměnil jsem cívku a znova navázal a připravil proutek k akci. Znovu první nához a po krátkém tažení pocit jako když jsem uvázl v mžiku jsem zjistil že se o vázku nejedná ale znejistil jsem podle boje co to vlastně na druhém konci prutu mám? A defacto až když jsem rybu zdolal a dostal ji ke břehu bylo rozuzlení hádanky jasné Okoun říční a pěkný po změření nový osobáček krásných 46cm a vážil 1,40 kg.

 
 
26.07.2018 17:07, od: Rapala72, revír: OHŘE 11
Dnes jsem ráno vyrazil na vláčku a to na Okouny jak jinak k tomu záměru jsem měl nachystané i náčiní proutek SHIMANO CATANA SUPER SENSITIVE BX 2,40m ML (MLS) 3-15g. a vlasec o průměru 0,18 mm . Přišli 3 kousky největší měl 23 cm 22 cm a 20 cm putovaly zpátky do vody. Změnil jsem umělou nástrahu a asi po 8 náhozu rána a okamžitý tah do středu řeky a směrem po proudu dolů cívka bzučela a vypadalo to jako by se ani neměla zastavit ryba cca. uplavala po proudu asi 80 metrů až po té se mi jí podařilo zastavit poté se otočila a pomalu jsem ji naváděl zpátky k mému místu s obou stran stromy s větvemi do vody moc jsem nevěřil že se mi jí povede navést zpátky ke mě. A to jsem pořád netušil a nebyl jsem si jistý o jakého dravce by se mohlo jednat. Byl jsem napnutý jako struna a asi po nějakém čase ani nevím jak dlouho jsem s ní bojoval dostával blíž a blíž ke břehu až cca. 4 metry ode mne se ukázala hlava s fousy a bylo po záhadě Sumec velký vzhledem k náčiní slušný kousek a to na řece a ze břehu Sumec měřil 97 cm a vážil 6,30kg. Chyba při načtení fotky předešlého článku kde měli být okouni.... A o tom to je i když máme zacíleno na danou rybu přijde něco co nečekáme...

 
 
26.07.2018 17:07, od: Rapala72, revír: OHŘE 11
První dny letošního zahájení bylo specifické tím že velikost ulovených ryb - dravců zejména Okounů přesněji by se hodilo označení Okounků jako by snad větší kousky ani v řece nebyli... Až téměř po měsíci se podařilo ulovit ty krásné krasavce většího vzrůstu a to o velikosti 36 cm a 35 cm. Protože jsem bohužel nepořídil fotodokumentaci použiji starší k doplnění článku.

 
 
17.06.2017 14:06, od: Rapala72, revír: OHŘE 11
Konečně tu máme zase nejoblíbenější část sezóny lov dravců. A pro mne i poprvé letos na rybách. Čekal jsem od rybářů velký tlak na vodu a kupodivu téměř nikdo u vody a vzhledem k počasí které se změnilo jsem byl napnutý jestli něco přijde na proutek. A první krasavec se zanedlouho dostavil, první letos ryba záběr a způsob boje naznačoval že to bude pruhovaný bandita ale po nějaké době se opřel do proudu a stálým tahem ohýbal proutek na maximum a tak jsem znejistil a hlavou se mi začalo honit copak to na tom konci proutku asi nakonec bude? Byl to Okoun a pěkný měřil 42cm a váha 1,20kg. Pak mi přišli ještě 2 pruhovaní banditi...Nebylo to nějaké šílené braní ale zadařilo se a byl jsem nadmíru spokojený z prvního dne na rybách. Už se těším na další zážitky u vody a doufám že to alespoň dohoním tou docházkou k vodě....

 
 
04.09.2016 11:09, od: Rapala72, revír: OHŘE 11
Po dovolené v Holandsku a 3 týdnech konečně u vody a nebyl jsem zklamaný...Oblíbená vláčka...Ráno bylo celkem klidné...Pruhovaní banditi měli hlavní slovo 5 kousků a to s délkou 33 cm - 2 ks,31 cm - 1 ks,29 cm - 1 ks,28 cm - 1 ks krasavci.Jinak nepřišlo na proutek už nic ani Candát či Štička akorát se objevili Boleni kteří pročesávali břehy...

 
 
05.10.2010 13:10, od: Rapala72, revír: OHŘE 11
5.10.2010 Z opakoval jsem včerejší návštěvu revíru a byl zvědav jak se zadaří?I když dnes ráno jsem rozvažoval zdali vůbec půjdu když jsem se podíval z okna a vyděl jsem to sychravý počasí.Ale nakonec jsem vyrazil.Ráno jako obvykle průskum kopyty ale vůbec nic tak jsem přezbrojil na osvědčené rotačky značky mepps black fury.První ryba Jelec tloušť a hurá zlepšil jsem osobáček tloušť měřil 50cm a cca. 1,50kg.Potom v zápětí druhá ryba Bolínek ten měřil 46cm.Opět jsem byl s lovem spokojený a rybářskou dušičku naplněnou zážitky od vody.A tak to má být.

 
 
04.10.2010 18:10, od: Rapala72, revír: OHŘE 11
Dnes 4.10.2010.Návštěva oblíbeneho revíru.Dostal jsem se tak 9.30hod. Na ryby s očekáváním konečně Štiku si vytáhnout bylo by to na bíleni konečně.No Začátek vůbec nevypadal slibně ba naopak.Kopýtka selhala vody teklo více než obvykle jak jinak.Pak konečně přišel záběr a divoká jízda a na konci prutu Jelec jesen 32cm.Už jsem to vzdával ani Okoun ani Štička či Bolínek a přemluvil jse k tomu že projdu mísa které obvykle neprohazuji,člověk vždy někdy je podvědomně donucen skusit i místa která neprochytává.Když jsem téměř končil v první moment to vypadalo že rotačkou přejíždím vrbové větve spadlé na dně a najednou jako vázka říkám si no a je to meppska v ohrožení ale po vteřince překvapení záběr né vázka hurá první dojem no zase Bolen dravý a když se vyhoupla ryba na hladině další příjemné překvapení konečně ŠTIKA!!! No měřila 58cm a měla 1,50kg.Takže celkem úspěšný den.

 
 
30.09.2010 22:09, od: Rapala72, revír: OHŘE 11
30.9.2010. Dnes jsem vyrazil po obědě s dcerkou na oblíbený revír.I když voda opět stoupla a šla kalná,to posledně kdy voda šla nahoru ale bez doprovodného jevu skalení.Začátek byl bezvírazný ale při břehu se vždy rybičky roslétali do všech stran.Svědčilo o přítomnosti dravců a jejich aktivity.Zašel jsem víš proti proudu a vyplatilo se přišel záběr první dojem no nic velkého říkám si imitace průměr 0,17mm se začal podezřele napínat a odvíjet z cívky navijáku,imitace si prořezávala hladinu řeky dál od břehu a je to tu souboj na který rybář čeká.Pěkně bojoval i větší tah vody zvedlé pomáhal Bolenovy ale nakonec vítěztví.Dcerka my hned pomáhala rozdělat podběrák.Po přeměření a zvážení měl Bolen dravý 62cm 2,60kg.

 
 
21.09.2010 12:09, od: Rapala72, revír: OHŘE 11
21.9.2010. Dnes jsem vyrazil na oblíbené místečko později než obvikle už to brzo ráno nemá význam chodit.Počasí bezmračné slibovalo teplo.Hned první nához kopyto a zaběr Štíhle no pěkně to začíná ale také rychle skončilo bez záběru asi měli neděli dravečkové.Ale jednu příhodu jsem ještě prožil a to po jednom náhozu vázka,šlo to do tvrda už jsem se loučil s kopýtkem a jigovkou když sice pomalu a ztěžka to začlo povolovat ale smůla zvedlo se to a začal to brát proud řeky a ze záchrany kopyta začala záchrana samotného prutu protože jsem měl utaženou brzdu na navijáku a odehrávalo se to né v sekundách ale v desetinách sekund.Byl to klacek a trs trávy a bůhví co ještě a jak to strhával proud po směru řeky dost velkou rychlostí prut jsem měl ohnutý až k rukojěti naštěstí jse my podařilo na poslední chvíli povolit brzdu a chytit vlasec a doufal jsem že se kopyto tím tlakem uvolní?Smůla vlasec to nevydržel a kopyto s jigou bylo nenávratně pryč.Ale prut byl celý tak jsem si odfouknul že to nakonec dopadlo takhle? Jsou to někdy adrenalinové zážitky u vody?

 
 
12.09.2010 11:09, od: Rapala72, revír: OHŘE 11
12.11.2010. Opět jsem vsadil na oblíbené místečko věříc že se konečně dostaví úspěch v podobě Candáta.Začátek nezačal vůbec růžově?Začalo se chytat od 6.00 hod. rána.A nic kopyta bez úspěchu kde jste vy pruhovaní banditi se nám honilo hlavou obměňovali jsme barvy a nic.Už jsme přestali doufat přešli jsme na osvědčené mepps rotačky blackfury.No a reputaci jsme si zachránili.Přišli opět malý Okouni a opět vzácnější Jelec jesen měřil 39cm a cca. 0,80kg.Bohužel zatím bez Štiky?!Snad se to povede příště?

 
 

‹‹ Zpět na Můj lov

Další strana ››

Můj Lov
 
         
Uživatel
Přezdívka

Heslo

Registrace  Změna hesla
         
   
 
         
Dnes
Středa 19. února 2020
svátek má Patrik
         
 
         
Předpověď počasí

         
 
Novinky |  Můj lov |  Trofeje |  Články |  Atlas ryb |  Prodejny |  Odkazy |  Diskuze |  Všeobecné podmínky  © 2020 Pavel Hrabal