Můj Lov

Můj Lov
 
Zajímavé novinky v rybařině pro rok 2019
(03. 02. 2019, Reportáže)

Každoročně se zde v polovině února objevovala reportáž z pražského veletrhu For Fishing. Protože změna je život a navíc jsem postupně získával pocit, že si jsou reportáže z jednotlivých ročníků v mnoha ohledech podobné, rozhodl jsem se letos pro změnu.

 

 

V následujících řádcích se podíváme na novinky, které mě zaujaly při projíždění internetových katalogů jednotlivých značek pro letošní sezónu. Některé z nich se postupem času pravděpodobně přestěhují i do mé výbavy. Následující výběr nebude mít žádný reklamní podtext, jde skutečně jen o věci, které mě z určitých důvodů připadají zajímavé.

SpeedMaster DX je již pátou generací toho jména od firmy Shimano. Vůbec poprvé v historii SpeedMasterů má prut celokorkovou nedělenou rukojeť a celkově působí velice elegantním decentním dojmem. Návrat k tradičnímu vzhledu můžeme očekávat i u Dragonu. Zde však novinky teprve čekají na své oficiální představení.

Shimano SpeedMaster DX
Shimano SpeedMaster DX

Příjemným retro dojmem na mě působí i levná série teleskopických prutů Spartan od firmy Spro. Ta si však svou premiéru odbyla už v minulém roce.

Spro Spartan

Doslova boom zažívají v posledních letech parmové barbel pruty. Vcelku s povděkem jsem kvitoval, když se i v této kategorii objevily kratší pruty vhodné pro šoulačku či letní lov přímo z vody. Anglický Korum dnes v délce 10 ft (3,0m) nabízí modely Ambition quiver a Opportunist rod. Dříve jsem takto krátké barbely viděl jen v nabídce firmy Prologic - MP Detek Twin-Tip 3m 1,75lb.

Korum Ambition Quiver

U navijáků pokračuje trend odlehčování. Daiwa postupně všechny své navijáky přesouvá do kategorie LT (light & tough). Již koncem loňského roku byl představen nový Freams LT a cenově příznivá Ninja LT.

Daiwa Freams LT

Daiwa představila i zajímavé gumové nástrahy pro ultra lehkou přívlač. Prorex micro shad 4,5cm je v podstatě zmenšená verze oblíbeného Duckfin shadu v jiných barevných modifikacích.

Daiwa Prorex

Svou cestu k našim rybářům si stále častěji nacházejí nástrahy ze Země vycházejícího slunce. Velkou oblibu v posledních letech získaly, možná i pro svou snadnější dostupnost, nástrahy firmy Keitech. Jejich asi neznámější model - ripper Easy Shiner se rozrostl o novou velikosti 3,5" (89mm).

A v Japonsku ještě chvíli zůstaneme. Nově totiž půjde přes oficiální dovozce zakoupit nástrahy firem Yarie a Valkein. To woblery Duo již premiéru v našich vodách mají za sebou. Novinkou pro letošní rok je těžký potápivý wobler s plochým tělem Ryuki Spearhead v rozměru 38mm.

Ryuki

Atraktivní barevné kombinace u woblerů Gamera a Megalon představila také francouzská značka Gunki.

Gunki Gamera

Rozrostla se také nabídka velikostí ripperu Shadteez od Westinu. Konkrétně o nové velikosti 7 a 19cm ve verzi s vysokým tělem. O několik vzorů se rožšířila i nabídka barev.

Cestu k nám si našly také aromatizované gumové nástrahy pro jemnou přívlač od firmy Perch´ik.

Perchik Airleech

A na závěr pár slov o plandavkách, které se po letech nezájmu opět dostávají do obliby. Stále více firem například začíná vyrábět tzv. inline plandavky s originálním a neokoukaným chodem. V nových barevných variacích, ale i nové velikosti 5cm o váze 4g se můžeme těžit na legendární plandavku pro lov mořských pstruhů Stripper SD od Hansenu.

Hansen Stripper

Tolik tedy stručný výběr novinek, kterými budem v letošním roce zavaleni. Čeká nás toho samozřejmě mnohem víc, svou nabídku velkých nástrah pro lov kapitálních dravců rozšiřuje Rapala a tím by výčet zdaleka nekončil. Šťastnou ruku při výběru.

autor: skwor

‹‹ Zpět na Reportáže

 

Můj Lov
 
         
Uživatel
Přezdívka

Heslo

Registrace  Změna hesla
         
   
 
         
Dnes
Středa 19. února 2020
svátek má Patrik
         
 
         
Předpověď počasí

         
 
Novinky |  Můj lov |  Trofeje |  Články |  Atlas ryb |  Prodejny |  Odkazy |  Diskuze |  Všeobecné podmínky  © 2020 Pavel Hrabal