Můj Lov

Můj Lov
 

Smáčkování.

30.6.09 19:18 Rapala72 odpovědět 
Letos jsem začal a je to opravdu učinná metoda!
Zatím jsem ulovil tyto druhy ryb na smáčka ::: Hlavně - Okoun říční,Candát obecný,Štika obecná,Kapr obecný(Lysec),
1.7.09 08:58 paia odpovědět 
s tím kaprem jsem si toho všiml i na mrku, že se nějak často chytaj na gumy...
5.7.09 22:28 Rapala72 odpovědět 
paia: A to u nás máme případ na malou rybičku Plotici obecnou?!Já osobně na rotačku mepps č.2 blackfury červenou jsem chytil Cejna velkého a to mohl mýt cca.:45-50cm max..A to nemluvím o Perlínech ostrobřichých na rotačky malé!Jsou to někdy kuryozity?!
6.7.09 16:13 paia odpovědět 
Rapala72: perlíni jsou draví, to se ví už dávno... já dneska na smáčka na marmyšce jednoho okounka a pak několik nesmělých drbanců. zbytek jsem chytl klasicky na marmyšku s červama.
29.11.09 23:51 karel.dedecius odpovědět 
Tak jse pridam do teto diskuse, ja mam zatim na smacka : hlavne okouny a candaty nejakou tu sticku sumecka cejna kaprika povedl jse bolen tloust parma pstruh. Myslim ze kazda ryba ma v sobe dravci pudy jen nektary druh si nemuze dovolit tak hltat
10.3.10 17:00 svope odpovědět 
čauky pánové, tak jsem si zakoupil několik smáčků v různých barvách a velikostech od 6,5 do 13cm. Jen ještě na co je napíchnout, můžu použít normální jigový hlavičky, nebo je k tomu potřeba něco extra? A ještě jeden dotaz, je lepší normální vláčení, nebo zvedání a spouštění?
Máme tu na Svitavě 1 povolenou přívlač od 16. dubna, tak se musím připravit na pstruhy a škodnou.
Díky za rady
10.3.10 17:27 svope odpovědět 
sleduju, co jsem to napsal 8o) mělo tam být, že tu máme štiku a okouna jako škodnou
11.3.10 09:08 paia odpovědět 
svope: použij klasicky zatíženy jigovy háčky, ty menší smáčky může napíchnout i na větší marmyšku s placatou zátěží, pohyb pak bude přirozenější při zvedání a spouštění.
11.3.10 21:38 Rapala72 odpovědět 
svope: Já mám prozatím zkušenost na naší řece Ohři ideální velikost 5cm smáčky ale i kopyta(ripery).Větší nemají takovou úspěšnost!
11.3.10 21:51 Rapala72 odpovědět 
svope: jjj jak píše Pavel klasický jigovky a vše na ul - vláčku prut i navyjáček + imitace!Záleží na tahu řeky vždy jsou názorně ukazované způsoby jen na stojatých vodách a né tekoucích - já na ohři používám 2,5 max. 3g jigi a 5cm smáčky.Existujou i různě provedené sestavy kde se používají stremrové háčky.A ke způsobu vedení smáčka,určitě se dá nástraha (smáček) vodit souměrně plynule ale účinější je varianta popotahování po dně (poškubávání v různých intervalech,záleží na vodě a rybách jak reagujou?Ale to by bylo na delší povídání pěkně v suchu a u pivka.
27.3.10 10:12 svope odpovědět 
Kluci, díky moc za rady, už se těším na zahájenou 8o) zakoupil jsem smáčkový hlavičky2g na ty malý smáčky a zajdu s nima pod splav u mlýna a prohážu tůňky a vracáky.
Měl jsem tu svůj tympl - potok, který vtéká do Svitavy, na něm splav asi 50 cm vysoký a pod ním asi metr hloubka a podemletý břehy, kde se skrývali krásní potočáci. Pokud jsem chytal na plavanou, tak splávek opisoval takovou nepravidelnou osmičku podél břehů až do řeky, kde ho strhnul proud zpět do potůčku a červíci slavili úspěch. Jeden rok jsme se se synátorem vypravili na zahájenou právě tam, ale jaký bylo naše rozčarování - hloubka tak 20 čísel a ve vodě se blýskaly místo ryb kousky kachliček a bordel, prostě tam nějaký hovado vysypalo fůru suti - na zabití. Snažili jsme se s lopatama vše vyházet, ale byli jsme sedřeni jak bulhaři a výsledek nebyl vidět, chtělo by to tak nakladač 8o((
28.3.10 12:41 Rapala72 odpovědět 
svope: To je tedy špatný když se najdou kreténi co udělají to že to nasypou do vody?!Takovýho pitomce chytit tak mu namlátit hubu a nechat ho to vyházet růčo!Jinak držím ti palce na zahájení,ať se ti se smáčkama daří.A můžeš se obrátit s radou na nás?
19.4.10 00:00 svope odpovědět 
Tak zahájená proběhla podivně, chtěl jsem vyrazit hned ráno, ale volali mě z PPL, že přijedou s balíkem, takže jsem vyrazil až po poledni. Ke splavu jsem se vůbec nedostal,jelikož tam vybagrovali z neznámýho důvodu nějaký obtok či co a špacíroval jsem zase zpátky po proudu na ostrůvek mezi mlýnským náhonem a korytem. Po vytrvalých deštích byla hladina vysoká a v řece silný proud, tak jsem zkoušel štěstí v náhonu. Třepal jsem smáčky jak o život, ale jediným úlovkem byl dřevěný úhoř. Nikde nikdo, až už mě to přestávalo bavitpřišel rybář a dozvěděl jsem se, že je voda úplně šedohnědá od splavené hlíny, tak jsem to zabalil. Zkusíme štěstí jindy.
20.4.10 13:11 Rapala72 odpovědět 
svope: No jó to není divu že jsi nic nechytil?Ale nevzdávej to, jo a to že jsi zahajoval máš pstruhovku že?

‹‹ Zpět na Přívlač

Můj Lov
 
         
Uživatel
Přezdívka

Heslo

Registrace  Změna hesla
         
   
         
Reklama
         
 
         
Dnes
Pondělí 15. října 2018
svátek má Tereza
         
 
         
Předpověď počasí

         
 
         
Servis
Přidat do oblíbených

Naše ikonka:
Můj lov

Online 4 návštěvníci.
         
 
Novinky |  Můj lov |  Trofeje |  Články |  Atlas ryb |  Prodejny |  Odkazy |  Diskuze |  Všeobecné podmínky  © 2018 Pavel Hrabal, hosting Wedos.