Můj Lov

Můj Lov
 
Rubriky
 
(21.12.2008, Návody)

Jednou z nejběžnějších nástrah, se kterými se rybář může setkat, je pečivo, ať už se jedná o chléb či rohlík. Jedná se opravdu o nejběžnější a nejdostupnější část rybářského vybavení, které se používá již od pradávna a vždy sloužilo k lovu všech druhů kaprovitých ryb. V tomto článku se budu snažit popsat tři způsoby, kterak připravit rohlík, aby se z něj stala použitelná a účinná nástraha.

 
(23.11.2008, Reportáže)

Předposlední listopadovou sobotu se na revíru Vltava 6 pod Modřanským jezem konal již tradiční závod příznivců lovu na feeder. Pro mě to znamenalo možnost setkat se s ligovými závodníky, které potkávám v diskuzích a především získat nové zkušenosti.

 
(20.10.2008, Reportáže)

První říjnový víkend patřil na pražském Střeleckém ostrově nadšencům ryb, rybářství a gastronomie. Od 4. do 5. října se tu totiž konal premiérový Fish festival, který exkluzivně doprovodil třetí ročník mezinárodního muškařského závodu Orvis Cup 2008. A ten už zná své vítěze. Prvenství v prestižní soutěži letos opět obhájili Češi - absolutním vítězem se stal závodník s číslem 32 A, David Říha z Českých Budějovic.

 
(14.10.2008, Návody)

Tímto článkem bych vás chtěl seznámit se způsobem lovu, který je sice velmi netradiční, ale přesto nadmíru účinný a po získání praxe jej lze označit za „vláčecí masařinu“. Ulovit pak lze velmi širokou paletu ryb, od těch běžně dravých, jako jsou okouni, štiky, boleni, pstruzi nebo tloušti, až po klasické kaprovité ryby jako je cejn, kapr, plotice nebo hrouzek.

 
(30.07.2008, Reportáže)

Právě jsem dočetl poslední odstavec z povídky Malý pstruh od Oty Pavla, když se z reproduktoru v tramvaji drnčivě ozvalo „Dvorce“, což mě upozornilo na fakt, že jsem právě dorazil ke Žlutým lázním, kde se konala předváděcí akce firmy Spin&Fly a muškařských prutů značky Orvis. Přestože nejsem muškař, akce pro mě byla zajímavá hned ze dvou důvodů. Předně se konala v zajímavém prostředí, které jsem neměl doposud možnost navštívit a taky měly být předvedeny nejlehčí muškařské pruty současnosti – Orvis Helios.

 
(11.03.2008, Reportáže)

Na začátku března proběhla ve Veletržním paláci v Praze prodejní výstava, určená pro všechny, kterým učaroval lov ryb na udici. Načasování této výstavy bylo perfektní, nová sezóna teprve začíná a spousta rybářů v současné době obměňuje nebo doplňuje své vybavení.

 
(16.02.2008, Návody)

Občas není na škodu vědět, kdy se konkrétní druh ryb vytírá.

 
(03.02.2008, Reportáže)

Mezi mou první návštěvou přehrady Jestřabice, kterou jsem popsal ve svém předchozím článku a touto druhou, uplynuly necelé dva měsíce a já měl tedy dostatek času zapřemýšlet o tom, jakou strategii zvolit a také co udělat s mým obstarožním vybavením, aby odolalo náporu větších ryb.

 
(25.01.2008, Reportáže)

Je tomu už nějaký ten pátek, co jsem jako malý kluk našel pod stromečkem svůj první prut s navijákem značky Rex. Od té doby mi rybaření poskytlo spoustu příjemných zážitků a já jsem dodnes tátovi vděčný, že mě do tohoto světa přivedl.

 
(07.11.2007, Reportáže)

1. Pražský muškařský závod v lovu pstruhů na mušku - Orvis Cup 2007 zná své vítěze. Ve víkendovém klání, které se konalo v historickém centru Prahy zvítězil David Sokolowski ze Severních Čech, který chytil 24 ryb a získal 8 196 bodů. Závod a jeho doprovodný program navštívilo na Střeleckém ostrově během soboty a neděle několik tisíc lidí.

 
Strana:  1   2   3   4   5 

‹‹ Zpět na úvodní stranu

Můj Lov
 
         
Uživatel
Přezdívka

Heslo

Registrace  Změna hesla
         
   
         
Reklama
         
 
         
Dnes
Úterý 16. října 2018
svátek má Havel
         
 
         
Předpověď počasí

         
 
         
Servis
Přidat do oblíbených

Naše ikonka:
Můj lov

Online 1 návštěvník.
         
 
Novinky |  Můj lov |  Trofeje |  Články |  Atlas ryb |  Prodejny |  Odkazy |  Diskuze |  Všeobecné podmínky  © 2018 Pavel Hrabal, hosting Wedos.