Můj Lov

Můj Lov
 
Rubriky
 
(03.03.2010, Návody)

Asi to zná každý, kdo na feeder chytá - zlomil jsem špičku a teď babo raď, jakou mám vlastně koupit? Drahou originální nebo levnější neoriginální, u některých výrobců dokonce není možné náhradní špičky sehnat vůbec. Tento článek by měl být uceleným přehledem, který nám pomůže při výběru náhradní špičky, kde nás kromě gramáže zajímá především průměr konce, který se zasazuje do prutu.

 
(28.10.2009, Reportáže)

Už jsem tu delší dobu nic nenapsal. Není to ovšem ani tak z důvodu, že by nebylo o čem, jen jsem prostě línej a v poslední době se mi taky nedostávalo moc času. Mám totiž dovolenou, kterou trávím jak jinak než na rybách. Dnes se ovšem otevřela dosud nepopsaná kniha a já začal psát první řádky svého muškařského života.

 
(07.10.2009, Reportáže)

Na Střeleckém ostrově v Praze skončil víkend plný rybářských rekordů. Na podzimní svátek ryb, rybářů, gastronomie, her a zábavy Fish festival 2009 zavítalo na dvacet tisíc návštěvníků. Pozadu nezůstal ani doprovodný závod v lovu pstruhů na mušku Orvis cup 2009. Rekord padl v počtu ulovených ryb, velikosti chycených ryb i množství chycených pstruhů v jednom kole.

 
(30.09.2009, Reportáže)

Podzimní svátek ryb, rybářů, gastronomie, her a zábavy dnes odstartoval na Střeleckém ostrově. Pražský primátor Pavel Bém vypustil do Vltavy deset tisíc kusů ryb a zahájil tak akci Fish festival 2009. Doprovází ji už čtvrtý ročník velkého mezinárodního závodu v lovu pstruhů na mušku Orvis cup.

 
(27.09.2009, Reportáže)

Předposlední zářijový víkend se na řece Moravě v Uherském Hradišti konalo odložené Grand Prix Moravy v rybolovné technice lovu na feeder. Zatímco původní termín byl odložen z důvodu velké vody, nyní jsme se potýkali přesně s opačným stavem. V řece totiž chybělo minimálně půl metru vody a i průtok pod 10 kubíků nasvědčoval tomu, že konec léta byl opravdu suchý.

 
(07.09.2009, Reportáže)

V neděli 6. 9. 2009 se na revíru Morava 14 za mostem na Chropyni uskutečnily rybářské minizávody. Pořadatelem tohoto závodu byla MO Tovačov a především Marian Mokryš, kterého známe z feeder týmu Vydry z Moravy.

 
(05.05.2009, Reportáže)

Dne 1.5.2009 se v Olomouci na revíru Morava 18 (479 049) konalo první kolo závodu v lovu ryb na udici - O pohár hejtmana Olomouckého kraje. Závodu se zúčastnilo 42 mladých rybářů z organizací ČRS Olomouckého kraje. Za krásného letního počasí mladí rybáři lovili převážně plotice, cejny a oukleje, spletl se i malý kapřík. Mezi mladé rybáře zavítal i hejtman Olomouckého kraje, pan Tesařík, který převzal nad touto akcí záštitu.

 
(25.04.2009, Návody)

Montáží rozumíme koncovou část udice, která nám udržuje nástrahu ve zvoleném místě a současně obsahuje samotnou část, která prezentuje nástrahu (návazec s háčkem) rybám. Jak jsem se již zmínil v článku „Začínáme s feederem“, v podstatě existují dvě základní montáže - průběžná a pevná (páternoster), přičemž existuje několik jejich variací. V tomto článku se zaměřím na jejich popis a zmíním se také o jejich vhodnosti a základních vlastnostech.

 
(18.04.2009, Návody)

Předtím, než se pustíme do popisu jednotlivých montáží, ať už na plavačku, feeder, kaprařinu nebo přívlač, je nutné představit si několik základních rybářských uzlů, které by se měl každý rybář naučit vázat i poslepu.

 
(25.03.2009, Návody)

Je tomu necelý rok, kdy jsem já sám objevil tuto relativně novou a pro mě dodnes úchvatnou techniku lovu s prutem s měkkou špičkou. Mé začátky nebyly lehké a zdroje informací, ze kterých jsem čerpal své znalosti, byly různorodé. Touto cestou bych chtěl poděkovat Ospreyovi a Martinu Maťákovi, jejichž články a videa mi v začátcích velmi pomohly a všem, kteří s feederem začínají, doporučuji si je na internetu vyhledat.

 
Strana:  1   2   3   4   5 

‹‹ Zpět na úvodní stranu

Můj Lov
 
         
Uživatel
Přezdívka

Heslo

Registrace  Změna hesla
         
   
         
Reklama
         
 
         
Dnes
Sobota 22. září 2018
svátek má Darina
         
 
         
Předpověď počasí

         
 
         
Servis
Přidat do oblíbených

Naše ikonka:
Můj lov

The query: SELECT COUNT(*) FROM mujlov_useronline WHERE ip="54.92.190.11"
Has generated error: 144: Table './d38273_mujlov/mujlov_useronline' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed